Su Bazlı İç Cephe Ürün Grubu
Alpina Style Dekoratif Ürün Grubu
Su Bazlı Dış Cephe Ürün Grubu
Sentetik Ürün Grubu
Ahşap Ürün Grubu
Capatect Yapı Kimyasalları Ürün Grubu
Mobilya Ürün Grubu
Sanayi Boyaları Ürün Grubu
Yardımcı Ürün Grubu
Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Sistemi
Fawori İç Cephe Ürün Grubu
Fawori Dış Cephe Ürün Grubu
Fawori Sentetik Ürün Grubu
Fawori Su İzalasyon Ürün Grubu
 
Bu ürünün kategorileri:
Su Bazlı Dış Cephe Ürün Grubu
Dış Cephe Kaplamaları

Amphisilan Grenli 25 Kg

Amphisilan Grenli, filli boya, Silikon emülsiyon esaslı, rulo ile uygulanan, desen verilen, yapı ara kat grenli dış cephe kaplama | Filli Boya | A0094 | Dış Cephe Kaplamaları |

Amphisilan Grenli 25 Kg
Ürün Kodu  :  A0094
Fiyatı  :  122,88 TL + KDV
Toplam Fiyatı  :  145,00 TL (KDV Dahil)

    
    
    

Amphisilan Grenli

ÜRÜN TANIMI
Silikon emülsiyon esaslı, rulo ile uygulanan, desen verilen, yapı ara kat grenli dış cephe kaplamasıdır.

ÖZELLİKLERİ
AmphiSilan Grenli, yüksek nefes alma yeteneğine sahiptir. Silikon yapısındaki gözenekler sayesinde duvardaki nemin engellenmeden dışarı atılmasını sağladığı için dökülme yapmaz. Yağmura karşı dayanıklı, su itici özelliğe sahip oluşu nedeniyle duvarlarınız sürekli kuru kalır. Böylece yüzey kirliliği, yosun ve küflenme oluşmasına sebep olan etkenler en aza inmiş olur. Yüksek örtme gücüne sahiptir. Değişik rulolar kullanılması durumunda farklı desenler elde edilir. Yüksek koruma özelliğini sağlamak için AmphiSilan Grenli üzerine bir kat AmphiSilan uygulanması şarttır. AmphiSilan kartelasından seçilen renk, bir iki ton açık gelen AmphiSilan Grenli’nin üzerine uygulanacak olan son kat AmphiSilan ile sağlanır.

UYGULANACAK YÜZEYLER
Sıva, serpme, tarak-silme mozaik, beton, brüt beton, betopan, mdf, osb, rengini kaybetmiş kendini taşıyabilen eski boyalı, terasit tipi yüzeylere uygulanabilir.

UYGULAMA
Yüzeyin sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olduğu kontrol edilmelidir. Yüzey düzeltme ve tamiratları gerekli olduğu durumlarda Capatect Stako veya Dış Cephe Macunu ürün etiket bilgilerine uygun olarak kullanılmalıdır.


Gazbeton gibi çok emici yüzeylere direkt uygulama yapılacaksa yüzey (kış ayları hariç) bolca nemlendirilmeli veya şeffaf karakterli astarlarımız (Alpina Şeffaf Astar, Alpina 1/7 Konsantre Astar veya Filli Boya Saten Alçı Astarı) ile astarlanmalıdır.


AmphiSilan Grenli uygulamasından önce AmphiSilan Astar uygulanmalıdır. AmphiSilan Grenli Kaplama sistem olduğu için, son kat seçilen renkten birkaç ton açık renkte üretilip sevk edilmektedir. Dolayısıyla AmphiSilan Grenli yüzeye her türlü rulo ile (mercan rulo ile desen verilmesi önerilir) veya püskürtme ile uygulanabilir. Püskürtme yapıldıktan sonra rulo ile desen verilebilir. Daha sonra son kat AmphiSilan boya ile tek kat halinde kaplanmalıdır.
25°C üzerinde uygulama yapma zorunluluğu olan durumlarda saat 11.00-15.00 arası uygulama yapmamaya ve gölge olan cephelerde uygulama yapılmasına özen gösterilmelidir.


Standart desen tutturmak ve malzemenin ani su kaybının önlenmesi için gerekli şartlar sağlanmalıdır. Uygulama esnasında yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerde 4 hafta beklenmelidir. Çimento esaslı ürünlerin priz sürelerine uyulmalıdır. Boya uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey yağıştan ve dondan korunmalı, bol esintili ve direkt güneş ışığı altında uygulama yapılmamalıdır. Uygulama sonrasında kullanılan gereçler su ile temizlenmelidir.

Not: Yüzeyde oluşabilecek tuz kusmalarını önlemek amacıyla, boya astarı öncesinde veya boya uygulamasından sonra tuz kusması oluşmuşsa yüzey nemli araç yıkama fırçasıyla temizlendikten sonra bir ölçek Disboxan 451’in bir ölçek su ile karıştırılıp, fırçayla yüzeye uygulanması tavsiye edilir.

Havasız (Airless) Püskürtmede
Basınç:140 bar
Meme Açısı:50 °C
Meme Ölçüsü (inch): 0.019”-0.021”

İNCELTME
Kullanıma hazırdır.

KURUMA SÜRESİ ( 20 ºC, % 65 HR’de)
Dokunma kuruması: 30-45 dakika
İkinci kat uygulama: 12 saat
Son kuruma: 24 saat.

SARFİYAT
Arzu edilen desene göre 500 - 1200 g/m2’dir. 1 kilogram ile tek katta 1-2 m² yer boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune yapılmalıdır.

DEPOLAMA
Açılmamış ambalajında, serin yerde dondan korunarak iki yıl saklanabilir.

AMBALAJ
25 Kg

GÜVENLİK UYARILARI
S 2: Çocuklardan uzak tutunuz.
S 13: Yiyecek ve içeceklerden uzak tutunuz.
S 24/25: Göz ve deriye temastan kaçınınız.
S 46: Yutma halinde derhal doktora başvurunuz.


TS 7847 ye uygundur.